Dane osoboweNazwisko Kulczycki  
Imiona Kamil, Maria  
Rodowe 
Data ur. 05-12-1987  Warszawa
Data zgonu 09-02-2012  Velez-Malaga HiszpaniaW nocy z 9 na 10 lutego 2012 r. w Hiszpanii zginął tragicznie
w 24-tej wiośnie życia wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej
dh pwd. Kamil Maria Kulczycki HO.
Pośmiertnie podniesiony do stopni podharcmistrza i Harcerza Rzeczypospolitej
oraz uhonorowany złotym medalem Wspólnoty Polskiej

        Były drużynowy 58 ZDH "Cichociemni" ZHR a w chwili śmierci szczepowy 58 Szczepu Rosa Venti w Zielonce oraz hufcowy Warszawskiego Hufca Harcerzy "El Dorado".
Członek zarządu Stowarzyszenia Wspólnota Polska Oddział Warszawski, Rady parafialnej Parafii Matki Bożej Częstochoeskiej w Zielonce. Jeden z pomysłodawców, scenarzysta i współreżyser filmu "11 Listopada" ” o rozstrzelaniu przez Niemców harcerzy i mieszkańców Zielonki w 1939 roku. Zaledwie kilka miesięcy temu odbyła się premiera kolejnego filmu: „Dachau”, którego był reżyserem.
Za swoją działalność odznaczony przez Stowarzyszenie Szare Szeregi plakietką - „Szare Szeregi – Więź Pokoleń”

        "Kamil Kulczycki był mocno zaangażowany w życie miasta uczestnicząc w organizacji uroczystości patriotycznych i czuwając nad działalnością Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej w Zielonce. Koordynował coroczną akcję ZHR „Świąteczna Paczka”, polegającą na zbiórce darów dla Polaków żyjących na Litwie, Łotwie, Białorusi i Ukrainie., Za stworzenie filmu „11 Listopada” otrzymał w 2009 roku nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Zielonki „Mutka vel Zielonka”.
Druh Kamil Kulczycki odszedł na wieczną wartę w wieku 24 lat... Czujemy, że Zielonka straciła człowieka, który budował jej nowe oblicze, pamiętając jednocześnie o naszej historii i tradycji.

Grzegorz Dudzik – Burmistrz Miasta Zielonka"Velez-Malaga - miejsce tragedii

Ciało Kamila powróciło do Polski 21 lutego, a w dniu 22 odbyło się parogodzinne czuwanie w domu rodzinnym, następnie została odprawiona Msza Święta w po brzegi wypełnionym kościele Matki Bożej Częstochowskiej poczym ciało Kamila spoczęło na miejscowym cmentarzu.

Zdjęcia z pogrzebu w GaleriiPowrót na Stronę " hierarchia rodziny "